fbpx
Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30
Tel & Fax +90 (850) 304 79 69
Mobil +90 (541) 975 29 89
Bulgaristan: +90 (541) 975 29 89
Lüleburgaz Ofis : +90 (288) 417 29 80
HomeAile Birleşimi Aile Birleşimi

Aile Birleşimi

Çocukların ve evli eşlerin birlikte aynı ülkede yaşamak amacı ile talepte bulunduğu oturum iznine Bulgaristan aile birleşimi vizesi adı verilir. İki şekilde aile birleşimi olabilir. Birinci aile birleşimi, Bulgaristan vatandaşı eş ile yapılmış evlilik yolu ile oturum izni alma durumudur.

İkinci aile birleşimi ise, herhangi bir neden dolayısı ile Bulgaristan’da oturumu olan ve aynı zamanda Türk vatandaşın çocuklarını ve eşini yanına alma durumundan dolayı olur. Yani bir Türk vatandaşı ile Bulgar vatandaşı olan kişinin evlenmesi durumundan dolayı eşe bağlı olarak oturum izni isteme hakkına sahip olmasıdır.

Fakat oturum izninin talep edilebilmesi için evlenmiş çiftlerin aynı zamanda Bulgar bir evlilik cüzdanını da alması gereklidir. Vatandaşlık alma konusunda, oturum izni için ne gibi şartlar olduğu, ayrı ülkelerde bulunan ailelerin buluşmasına, evlilik ve doğum gibi durumların bildirilmesinde, vize işlemlerinde ve şirket kurulumlarında yardımcı olunur. Kafanıza takılan her türlü soru için doğru yönlendirmeler yapılır.

aile

Aile Birleşimi Talebi İçin Neler Gereklidir?

Aile birleşimi talebi olan kişilerin yerine getirmesi gereken beyanlar bulunur. Bu beyanlar sayesinde sağlıklı bir yaşamın kurulmasına öncülük edilir.

Aile birleşiminde gerekli olan beyanlar şu şekildedir;

 • Talepte bulunan kişilerin Bulgaristan sınırları içinde refah bir şekilde yaşayacağını belgeler ile beyan etmelidir.
 • Talepte bulunan kişilerin gelir durumları asgari geçim sınırı altında kalmamalıdır.
 • Talepte bulunan kişilerin beraber yaşayacakları kişilerden, onlarla oturacakları evin kira veya tapusunun bilgilerinin beyanı istenir.

İstenen beyanlara ek olarak asıl önemli husus, her iki eşin de bu evliliğin sahte olmadığına dair evlilik taahhütname imzalaması gerekir. Beyanların çelişkili olmaması önemlidir.

Evlilik yolu ile Bulgaristan D vizesi almak için bazı gerekli evraklar bulunur. Bulgaristan vatandaşı olan bir kimse, Türk vatandaşı ile evlendiği zaman aile birleşimi vizesi talep etme hakkı vardır. İstenen evrakların eksiksiz bir şekilde konsolosluk birimine verilmesi gerekir. Başvuru sürecinin olumsuz etkilenmemesi adına verilen evrakların hatasız olması önem arz eder.

D vize evrakları Türkiye’den ve Bulgaristan’dan farklı şekilde istenir. Uluslararası evlilik belgesi, sabıka kaydı, ikametgah belgesi, seyahat belgesi, başvuru için fotoğraf ve nüfus kayıt örneği Türkiye’de hazırlanması gereken evraklardır. Bulgaristan’da istenen evraklar ise, banka referans mektubu (Türk eş adına alınır), sahte bir evlilik olmadığını gösteren taahhütname, kira kontratı, Bulgar olan vatandaşın pasaportu şeklindedir.

Sizin de Bulgaristan Vatandaşlığınız veya Oturum İzniniz olsun istiyorsanız Mesajınızı Bırakın Sizi Arayalım !

  Call Now Button
  ×
  İletişim Formu
  ×WhatsApp Destek