fbpx
Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30
Tel & Fax +90 (850) 304 79 69
Mobil +90 (541) 975 29 89
Bulgaristan: +90 (541) 975 29 89
Lüleburgaz Ofis : +90 (288) 417 29 80
HomeVatandaşlık Vatandaşlık İşlemleri

Vatandaşlık İşlemleri

Bulgaristan vatandaşlığı için yalnızca göçmenler değil gerekli koşulları sağlayan Türk vatandaşları da müracaat edebilir. Bulgaristan vatandaşlık işlemleri için müracaat mevzuatları için gerekli tüm belgeler, müracaat eden kişinin göç ettiği senenin koşulları ve kişisel durumuna göre farklılık göstermektedir. Bu sebepten ötürü vatandaşlık işlemlerine başvurmadan kurumumuzda danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Bulgaristan Vatandaşlığı İçin Gerekli Belgeler

bulgaristanvatandaslik

Bulgaristan vatandaşlığı müracaatı için gerekli tüm belgelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

 1. Vesikalık fotoğraf
 2. Pasaport Fotokopisi
 3. Noter onaylı Doğum Belgesi
 4. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (En üst soya ait olacak şekilde)
 5. Bağlı olduğu İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış İsim Denklik Belgesi
 6. Evlilik Kayıt Örneği
 7. Bulgarca yazılmış detaylı Özgeçmiş
 8. Bulgaristan ve Türk makamlarından alınmış Sabıka Kaydı
 9. Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan ve müracaat sahibinin Bulgarca bildiğini ispat eden noter onaylı belge
 10. Müracaat eden kişinin sağlıklı olduğunu gösteren Heyet Kurulu Sağlık Raporu
 11. Bulgaristan’ da açılan banka hesap dökümünü gösteren Banka Hesap Özeti
 12. Bulgaristan’a sürekli ikamet edeceğine dair Bulgaristan noteri onaylı Taahhütname
 13. Bulgaristan’da ikamet adresine ait Kira Kontratı

Tüm bu evrakların hazırlanması aşamasında müracaat sahibinin vekalet vermesi durumunda deneyimli ve yetkili çalışanlarımız evrak takip işlemlerini başvuru sahibi adına biz yürütebiliriz.

Ek Hizmetlerimiz

Bulgaristan vatandaşlık işlemleri için müracaat edecek kişilerin mutlak suretle Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir. Böyle bir talebinizin olması durumunda kurumumuz bunu sağlayabilmektedir. Ayriyeten vatandaşlık müracaatı için gerekli olan noter onayı, tercüme gibi belgelerinizi de kurumumuzda kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.

Bulgaristan vatandaşı olmak için Şirketimizden tüm başvuruları Bulgaristan üzerinden yapmaktayız. Fakat Türkiye’den müracaat edecek olanlar Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği, Edirne Bulgaristan Konsolosluğu, İstanbul Bulgaristan Konsolosluğu ve Bursa Bulgaristan Konsolosluğu üzerinden müracaatlarını sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.Randevunuza da danışmanlarımızla beraber katılıyorsunuz.

Türk vatandaşlarının Bulgaristan vatandaşlığı talebini Bulgaristan müracaat sebebini değerlendirerek olumlu ya da olumsuz karara varır. 1999 senesinde kaleme alınan ve yürürlükte olan vatandaşlık yasasında Bulgaristan’da hangi şartlar dahilinde ve hangi nedenler ile Bulgaristan vatandaşlığı için müracaat edilebileceği açık bir şekilde ifade edilmektedir.

Aynı yasa içerisinde Bulgaristan vatandaşlığının iptali ya da yenilenmesi ile ilgili tüm ayrıntılar yer almaktadır. Bulgaristan vatandaşlığı için edilen müracaatlarda her farklı gerekçe için hem benzer hem de ayrı işlemler gerekebilir. Tüm bu detaylarla ilgili mevzuat içeriğini talep edildiği durumunda kurumumuz müracaat sahibini bilgilendirmektedir.Tüm işlemleriniz için Firmamızdan Danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sizin de Bulgaristan Vatandaşlığınız veya Oturum İzniniz olsun istiyorsanız Mesajınızı Bırakın Sizi Arayalım !

  Call Now Button
  ×
  İletişim Formu
  ×WhatsApp Destek