fbpx
Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30
Tel & Fax +90 (850) 304 79 69
Mobil +90 (541) 975 29 89
Bulgaristan: +90 (541) 975 29 89
Lüleburgaz Ofis : +90 (288) 417 29 80

Bulgaristan'dan göç eden kişi vefat ettiyse vatandaş olabilir miyim?

 • Yayınlayan: BulgaristanVatandas.com
Bulgaristan Vatandaşlığı

Bulgaristan Vatandaşlığı

Bulgaristan Vatandaşlığı almanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Bulgaristan, Avrupa Ülkeleri‘nden 16.’sı olarak bilinmektedir. Her yıl oldukça turist ağırlamaktadır. Yemyeşil doğası ve kültürel mirası ile epey dikkat çekmektedir. Bizler de Bulgaristan Vatandaş firması olarak böyle bir ülkeye gidişini kolaylaştırmak adına buradayız. Kalıcı olarak bulunmak veya tamamen ülkenin vatandaşı sayılmak istiyorsanız bulgaristanvatandas.com web sitemizden Bulgaristan Vatandaşlığı başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunu öncesinde hizmetimizden sorunsuz faydalanmak adına bazı şartlar yerine getirilmelidir.

Göç Eden Bulgaristan Vatandaşının Ölmesi Durumunda Yapılması Gerekenler

Türkiye’ye ailesi ile göç etmiş ama ölmüş olan kişilerin çocuklarının babalarından dolayı Bulgaristan vatandaşı olma hakları vardır. Babalarının ölmesi durumunda ise gerekli olan kriterlere uygun olduğu takdirde eşinin ve çocuklarının vatandaşlık alma hakkı bulunuyor. Bu gibi durumlarda bir takım prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor.

Çocukların ve Eşin Bulgaristan Vatandaşı Olabilmesi İçin Gerekli Kriterler

Çocukların ve eşinin evin reisi olan babanın ölmesinden dolayı Bulgaristan vatandaşı olması için gereken kriterleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Çocuklarının Bulgaristan’da doğmuş olması gerekiyor.
 • Bulgaristan’da doğduğuna dair nüfus kayıt örneği olması gerekiyor.
 • Göç etmeden önce çocukların Bulgaristan’da oturduğunu ispat eden ikametgah belgesi olması gerekiyor.
 • Eşi daha önce Bulgaristan vatandaşı ise ölen eşinden dolayı Bulgaristan vatandaşı alma imkanı bulunmaktadır.
 • Eşi daha önce Bulgaristan vatandaşı değilse ölen eşinden sonra bir daha Bulgaristan vatandaşı alması mümkün değildir.

Bu prosedürleri yerine getiren eş ve çocuklar ölen eşinden sonra Bulgaristan vatandaşı olma hakkını geriye alabilirler.

Türkiye'de Doğmuş Çocukların Vatandaş Olabilmesi Mümkün Mü?

Bulgaristan’dan göçen kişilerin Türkiye’de doğmuş çocuklarının vatandaş olabilmesi, göçen kişinin vefat etmesi durumunda dahi mümkündür. Geçerli prosedürler uygulanır ve eğer göç eden kişinin Bulgaristan Cumhuriyeti’ndeki Vatandaşlığı duruyor ise çocukları da vatandaş olma hakkı elde etmiş olurlar.

Daha fazla bilgi için;

Bulgaristan Vatandaşlığına Nasıl Başvurulur?

Ölüm Esnasında Vatandaşlık Alma İşlemlerinin Süresi Ne Kadar Olur?

Babanın göç ettikten sonra ölmesi durumunda çocukların vatandaşlık alabilmeleri için belli bir zaman gerekiyor. Bulgaristan konsolosluğunun belirlemiş olduğu bazı prosedürleri takip ederek ve gerekli olan kriterlere sahip olarak zamanı beklemeniz gerekiyor. Bulgaristan konsolosluğuna vatandaşlık ile ilgili ileteceğiniz vatandaş olma talebiniz sizin sahip olduğunuz kriterlerle oldukça bağlantılıdır.

Bu kriterlere sahip iseniz vatandaş olma zamanınız kısa bir zaman içerisinde sonuçlanır. Vatandaşlık ile ilgili işlemlerinizi firmamız bulgaristanvatandas.com tarafından yaptırabilirsiniz. Firmamız sorununuzu en kısa sürede çözmede size yardımcı olacaktır.

Aileden Gelen Bulgaristan Vatandaşlığı

Aileden herhangi birinin Bulgaristan vatandaşı olması da çocukları Bulgaristan vatandaşı olması konusunda etkilemektedir. 18 yaş üzeri direkt başvurabilir ancak 18 yaş altı kişiler ebeveynleri doğrultusunda başvuru yapabilirler.

Her bir hizmetimiz için gerekli tüm yetkinlikleri bünyesinde barındıran uzman bir kadro ile çalışmaktayız. Hem Türkiye de hem de Bulgaristan da uzman kadromuz ve gerekli bağlantılarımız bulunur. Nitekim yabancı devletler ile olan ilişkiler uzmanlık ve danışmanlık gerektirir.

 

Diğer Yazılarımızı okumak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Firmamızın Göçmenlere Sağladığı Hizmetler

Göçmen olan vatandaşlara bulgaristanvatandas.com sitemiz üzerinden hizmetimiz devam etmektedir. Bulgaristan vatandaşlığını geri almak isteyen vatandaşlar isterlerse ofisimizi ziyaret edip danışmanlık hizmeti alabilirler. Göçmen statüsünde olan vatandaşların her türlü vize işlemlerini yapmaktayız. Oturma izinlerini almaları için titizlikle firma olarak hizmet vermekteyiz. Çalışan kişiler içi sigorta hizmetlerimiz mevcuttur. Evlenmek isteyen göçmen vatandaşlar için evlilik için gerekli olan evrakları hazırlamalarına yardımcı olmaktayız. Göçmenlere sağladığımız diğer hizmetler içerisinde oturma izni olanların oturma iznini uzatmalarında bulgaristanvatandas.com firması olarak yardım ediyoruz.

 

 

Bulgaristan

Sizin de Bulgaristan Vatandaşlığınız veya Oturum İzniniz olsun istiyorsanız Mesajınızı Bırakın Sizi Arayalım !

  Yazar: BulgaristanVatandas.com

  Bir cevap yazın

  Call Now Button
  ×
  İletişim Formu
  ×WhatsApp Destek