fbpx
Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30
Tel & Fax +90 (850) 304 79 69
Mobil +90 (541) 975 29 89
Bulgaristan: +90 (541) 975 29 89
Lüleburgaz Ofis : +90 (288) 417 29 80

Kimler Bulgaristan Vatandaşlığı Alabilir?

 • Yayınlayan: BulgaristanVatandas.com
Bulgaristan Vatandaşlığı

Kimler Bulgaristan Vatandaşlığı Alabilir?

Bulgaristan Vatandaşlığı

Bulgaristan Vatandaşlığı almanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Bulgaristan, Avrupa Ülkeleri‘nden 16.’sı olarak bilinmektedir. Her yıl oldukça turist ağırlamaktadır. Yemyeşil doğası ve kültürel mirası ile epey dikkat çekmektedir. Bizler de Bulgaristan Vatandaş firması olarak böyle bir ülkeye gidişini kolaylaştırmak adına buradayız. Kalıcı olarak bulunmak veya tamamen ülkenin vatandaşı sayılmak istiyorsanız bulgaristanvatandas.com web sitemizden Bulgaristan Vatandaşlığı başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunu öncesinde hizmetimizden sorunsuz faydalanmak adına bazı şartlar yerine getirilmelidir.

Bulgaristan Vatandaşı Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Bulgaristan Cumhuriyeti Vatandaşı olabilmek için bazı şartlar aranmaktadır.

Bu vatandaşlığa geçmek isteyen kişilerin öncelikli şu şartları taşması gerekmektedir;

 • 18 yaş üzeri olmak, 18 yaş altı için ebeveyn onayı almalıdır.
 • Herhangi bir suçtan vukuatlı bir sabıkası olmamalıdır.

Uzman ekibimiz ve profesyonel çalışanlarımızın ile sizlere nasıl Vatandaşlık alınabileceğinden de biraz bahsedelim. Daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz

Bulgaristan Vatandaşlığına Geçme Yolları

Bunun için birçok alternatifler bulunmaktadır. Bizler Bulgaristan Vatandaş firması olarak sizleri biraz bilgilendirelim.

 • Göç nedeniyle Vatandaşlık
 • Evlilik Yolu ile Vatandaşlık
 • Aileden Gelen Vatandaşlık
 • Yatırımcı Olarak Vatandaşlık

Göç Nedeniyle Bulgaristan Vatandaşlığı

Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç durumunda vatandaşlık tespit sorgulamalarında %99 oranında vatandaşlıklarını koruduklarını söyleyebiliriz. Göç eden kişiler hayatta olmasalar bile çocuklarına kadar vatandaşlık taşıyabilirler. Ancak bazı istisnalı yıllar da mevcut. 1951 yılında Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç eden bazı kişiler vatandaşlıktan çıkarılmış olabiliyor. Oran biraz az olsa da 1951 yılının ortalarına kadar bile vatandaşlığını korumuş kişiler de bulunmaktadır. Göç eden kişilerin vatandaşlıklarının korunup korunmadığını öğrenmenizin tek yolu Bulgaristanvatandas.com ile iletişime geçerek vatandaşlık prosedürünü başlatmaktır.

Evlilik Yolu İle Bulgaristan Vatandaşlığı

Kişinin Bulgaristan vatandaşı olan biri ile evlenmesi halinde Türk vatandaşına da Bulgaristan vatandaşlığı verilmektedir. Bunun için tabii farklı şartlar da aranmaktadır. Bilgiler bulgaristanvatandas.com web sitemizden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Aileden Gelen Bulgaristan Vatandaşlığı

Aileden herhangi birinin Bulgaristan vatandaşı olması da çocukları Bulgaristan vatandaşı olması konusunda etkilemektedir. 18 yaş üzeri direkt başvurabilir ancak 18 yaş altı kişiler ebeveynleri doğrultusunda başvuru yapabilirler.

Yatırımcı Olarak Vatandaşlık

Bulgaristan’la hiçbir şekilde alakası olmayan ancak yatırım, iş amaçlı bu ülkeye gelenler de gerekli belgeleri hazırlaması doğrultusunda Bulgaristan vatandaşlığına geçebilirler. Bu gibi tüm detayları telefon numaralarımız ile kolaylıkla da temin edebilirsiniz.

Her bir hizmetimiz için gerekli tüm yetkinlikleri bünyesinde barındıran uzman bir kadro ile çalışmaktayız. Hem Türkiye de hem de Bulgaristan da uzman kadromuz ve gerekli bağlantılarımız bulunur. Nitekim yabancı devletler ile olan ilişkiler uzmanlık ve danışmanlık gerektirir.

Sizin de Bulgaristan Vatandaşlığınız veya Oturum İzniniz olsun istiyorsanız Mesajınızı Bırakın Sizi Arayalım !

  Yazar: BulgaristanVatandas.com

  Bir cevap yazın

  Call Now Button
  ×
  İletişim Formu
  ×WhatsApp Destek