fbpx
Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30
Tel & Fax +90 (850) 304 79 69
Mobil +90 (541) 975 29 89
Bulgaristan: +90 (541) 975 29 89
Lüleburgaz Ofis : +90 (288) 417 29 80

Bulgaristan Vatandaşları Hangi Ülkelere Seyahat Edebilir?

 • Yayınlayan: BulgaristanVatandas.com
Bulgaristan Vatandaşları hangi ülkelere seyahat edebilirler?

Bulgaristan Vatandaşları Hangi Ülkelere Seyahat Edebilirler?

Soğuk savaştan sonra dünya küresel bir hal almış ve de liberal görüş dünyaya hakim olmuştur. Bu kapsamda çeşitli yenilikler insanların hayatına girmiştir. Bu yenilikler ile dünya soyut anlamda sınırları olmayan bir alan haline gelmiştir. Nitekim bu kapsamda da en önde gelen kavramlardan bir tanesi seyahat etme özgürlüğü olmaktadır. Batı görüşünü yansıtan bu kavram ticari ürünler ile insanların seyahat edebilme imkanları temelinde ele alınmış ve dünya bu kapsamda global bir hal almaya başlamıştır. Kalıcı olarak bulunmak veya tamamen Bulgaristan Vatandaşı sayılmak istiyorsanız bulgaristanvatandas.com web sitemizden Bulgaristan Vatandaşlığı başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun öncesinde hizmetimizden sorunsuz faydalanmak adına bazı şartlar yerine getirilmelidir.

Seyahat Etme Özgürlüğü

Türkiye’ye ailesi ile göç etmiş ama ölmüş olan kişilerin çocuklarının babalarından dolayı Bulgaristan vatandaşı olma hakları vardır. Babalarının ölmesi durumunda ise gerekli olan kriterlere uygun olduğu takdirde eşinin ve çocuklarının vatandaşlık alma hakkı bulunuyor. Bu gibi durumlarda bir takım prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Bulgaristan Vatandaşları, çocuklarını kolayca Bulgaristan Vatandaşı yapabilirler.

Seyahat Etme Özgürlüğü

Seyahat Etme Özgürlüğü İlk olarak Avrupa ülkelerinde ortaya çıkan bu görüş liberal görüş kapsamında şekillenmiştir ve bu kapsamda özellikle Avrupa Birliği kurumunun kurulması, gelişmesi ve bugünkü halini almasında çok büyük bir katkı sağlamıştır. Seyahat etme özgürlüğü dünyanın bugünkü modern halini almasında çok büyük katkı sağlamıştır. Nitekim özellikle siyasi ve ekonomik gelişimde bu durumun katkısı yadsınamaz. Ayrıca seyahat edebilme imkanı ile farklı milletlerden insanlar birbirleri ile kaynaşmış ve birbirlerini tanımıştır. Bu durumda global şiddetin ortadan kalkmasına neden olmuştur. Nitekim bu kavramın gelişmesine en çok katkı sağlayan devletler Avrupa Birliği devletleri olmaktadır. Bulgaristan Vatandaşları Avrupa Birliğinde olan Bulgaristan Cumhuriyeti sayesinde istedikleri Avrupa ülkesine kolayca seyahat edebilir.

Bulgaristan ve Seyahat imkanı

Bulgaristan Balkanlar bölgesinde yer alan kozmopolit bir devlet olmaktadır. Yani bünyesinde hemen her ırktan insanları barındırır. Bunun yanında bir Avrupa devletidir. Hal böyle olunca da Bulgaristan ve diğer birçok devlet birbirleri ile seyahat anlaşması imzalamaktadır.
Bulgaristan bir AB üyesi devlet olarak Bulgaristan Vatandaşları ‘nın seyahat edebilmelerine imkan tanıyan ve tanımak zorunda olan bir devlet olmaktadır.

Bulgaristan Vatandaşları ve Seyahat

Avrupa Birliği

Bulgaristan’ın bir AB üyesi devlet olduğunu ve AB’ye entegre olmak zorunda olan bir devlet olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda Bulgaristan devleti vatandaşlarına seyahat imkanı tanır.Bunun içinde çeşitli anlaşmalar ve taahhütler vermiştir. Bu kapsamda bir Bulgaristan vatandaşı olan kişi;
• Almanya
• Avusturya
• Belçika
• Hollanda
• Fransa
• Polonya
• Danimarka
• Çekya
• Finlandiya
• Yunanistan

• İrlanda
• İtalya
• Portekiz
• Estonya gibi Avrupa devletlerine seyahat edebilir. Bunun yanında Bulgar hükümetinin
anlaşma yaptığı devletlere de seyahat edebilir.

Bulgaristan ve Vize

Bulgaristan vatandaşı olan kişiler Avrupa Birliği devletlerine vize olmadan seyahat edebilir.
Çünkü Bulgaristan devleti bir AB üyesi olmaktadır. Bunun yanında Bulgar hükümetinin
anlaşma sağladığı devletler ile de vizesiz seyahat edilir. Bunun dışında kalan devletler ile
vizeli seyahat edilir.

Çocukların ve Eşin Bulgaristan Vatandaşı Olabilmesi İçin Gerekli Kriterler

Çocukların ve eşinin evin reisi olan babanın ölmesinden dolayı Bulgaristan vatandaşı olması için gereken kriterleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Çocuklarının Bulgaristan’da doğmuş olması gerekiyor.
 • Bulgaristan’da doğduğuna dair nüfus kayıt örneği olması gerekiyor.
 • Göç etmeden önce çocukların Bulgaristan’da oturduğunu ispat eden ikametgah belgesi olması gerekiyor.
 • Eşi daha önce Bulgaristan vatandaşı ise ölen eşinden dolayı Bulgaristan vatandaşı alma imkanı bulunmaktadır.
 • Eşi daha önce Bulgaristan vatandaşı değilse ölen eşinden sonra bir daha Bulgaristan vatandaşı alması mümkün değildir.

Bu prosedürleri yerine getiren eş ve çocuklar ölen eşinden sonra Bulgaristan vatandaşı olma hakkını geriye alabilirler.

Türkiye'de Doğmuş Çocukların Vatandaş Olabilmesi Mümkün Mü?

Bulgaristan’dan göçen kişilerin Türkiye’de doğmuş çocuklarının vatandaş olabilmesi, göçen kişinin vefat etmesi durumunda dahi mümkündür. Geçerli prosedürler uygulanır ve eğer göç eden kişinin Bulgaristan Cumhuriyeti’ndeki Vatandaşlığı duruyor ise çocukları da vatandaş olma hakkı elde etmiş olurlar.

Daha fazla bilgi için;

Bulgaristan Vatandaşlığına Nasıl Başvurulur?

Aileden Gelen Bulgaristan Vatandaşlığı

Aileden herhangi birinin Bulgaristan vatandaşı olması da çocukları Bulgaristan vatandaşı olması konusunda etkilemektedir. 18 yaş üzeri direkt başvurabilir ancak 18 yaş altı kişiler ebeveynleri doğrultusunda başvuru yapabilirler.

Her bir hizmetimiz için gerekli tüm yetkinlikleri bünyesinde barındıran uzman bir kadro ile çalışmaktayız. Hem Türkiye de hem de Bulgaristan da uzman kadromuz ve gerekli bağlantılarımız bulunur. Nitekim yabancı devletler ile olan ilişkiler uzmanlık ve danışmanlık gerektirir.

 

Diğer Yazılarımızı okumak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Firmamızın Göçmenlere Sağladığı Hizmetler

Göçmen olan vatandaşlara bulgaristanvatandas.com sitemiz üzerinden hizmetimiz devam etmektedir. Bulgaristan vatandaşlığını geri almak isteyen vatandaşlar isterlerse ofisimizi ziyaret edip danışmanlık hizmeti alabilirler. Göçmen statüsünde olan vatandaşların her türlü vize işlemlerini yapmaktayız. Oturma izinlerini almaları için titizlikle firma olarak hizmet vermekteyiz. Çalışan kişiler içi sigorta hizmetlerimiz mevcuttur. Evlenmek isteyen göçmen vatandaşlar için evlilik için gerekli olan evrakları hazırlamalarına yardımcı olmaktayız. Göçmenlere sağladığımız diğer hizmetler içerisinde oturma izni olanların oturma iznini uzatmalarında bulgaristanvatandas.com firması olarak yardım ediyoruz.

 

 

Bulgaristan

Sizin de Bulgaristan Vatandaşlığınız veya Oturum İzniniz olsun istiyorsanız Mesajınızı Bırakın Sizi Arayalım !

  Yazar: BulgaristanVatandas.com

  Bir cevap yazın

  Call Now Button
  ×
  İletişim Formu
  ×WhatsApp Destek