fbpx
Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30
Tel & Fax +90 (850) 304 79 69
Mobil +90 (541) 975 29 89
Bulgaristan: +90 (541) 975 29 89
Lüleburgaz Ofis : +90 (288) 417 29 80

Bulgaristan Oturum İzni İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Yayınlayan: BulgaristanVatandas.com
Bulgaristan Oturum İzni

Bulgaristan Oturum İzni İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bulgaristan Oturum izni almak günümüzde artık Avrupa ülkelerinin krizden kurtulmak için vatandaşlık uygulaması oldukça popüler hale gelmiştir. Öncelikle Bulgaristanvatandas firması olarak bu iznin nasıl alabileceğinizden çok kısa bahsedelim.

Örneğin eşiniz üzerinden Bulgaristan vatandaşlığına başvurmak istiyorsanız aile birleşimi kapsamında oturum vize yani D vizesi almalısınız. Bunun için Türkiye de ki resmi evliliğinizi Bulgaristan’da da onaylatılması gereklidir. Sonrasında evlilik cüzdanınız ile D vize konusunda uzman ekiplerimize güvenebilirsiniz.

Oturum izni almak veya tamamen Bulgaristan Vatandaşı sayılmak istiyorsanız bulgaristanvatandas.com web sitemizden Oturum izni başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun öncesinde hizmetimizden sorunsuz faydalanmak adına bazı şartlar yerine getirilmelidir.

Bulgaristan Oturum İzni Nasıl Alınır?

Bulgaristan oturum izni alındıktan sonra 5 yıl boyunca Avrupa sınırları içerisinde oturulur sonrasında süresiz oturum izni alınır. Bulgaristan Vatandaşlığa başvurulduktan sonra böylelikle 5 yıl süreli olan oturum iznini süresiz izne çevrilmektedir. Vize işlemleriniz için zaman kaybetmek için Bulgaristan Vatandaş firması olarak bizler daima buradayız.

İşinde uzman ve tecrübeli ekiplerimize vekaletname verdiğiniz takdirde tüm işlemlerinizi size gerek kalmadan adım adım takip ederek sonuçlandırıyoruz.

Bunun için bizlere +90 (0850) 304 79 69 veya +90 (541) 975 29 89 numaralı telefonlarımızı arayarak her bilgiyi temin edebilirsiniz.

Bulgaristan Oturum İzni İçin Alınması Gereken Evraklar

Bulgaristan oturum izni için alınması gereken bazı evraklar bulunmaktadır.

Bunlar;

 • Vize takibi belgesi,
 • Bulgaristan için evlilik cüzdanı,
 • Apostilli sabıka kaydı,
 • Özellikle biometrik çekilmiş vesikalık fotoğraf,
 • Bulgaristan’dan noter tasdikli yapılacak taahhütnameler,
 • Eşlerin her iki de evliliklerinin sahte olmadığına dair ve hatta birlikle yaşadıklarına daire bir taahhütname,
 • Türk eşin bakım ve masraflarının tümünü karşılayacak ve birlikle oturacaklarına daire adres beyanı bulunan bir taahhütname,
 • Bulgaristan’da Türk eşinin adına herhangi bir Bulgar bankasından hesap açılmalıdır. En az 4600 Leve ya da hemen hemen 2400 Euro olmalıdır.
 • Bulgaristan’a ait kimlik kartı (Liçna Kart) ya da Bulgar pasaport fotokopisi,
 • Tabii ki tüm işlemler için pasaport,
 • Tam vukuatlı olup olmadığına daire tespit nüfus kayıt örneği,
 • Bulgaristan oturum için kira kontratı

 

Tüm belgelerin eksiksiz olması dahilinde işlemleriniz aksaması için herhangi bir sebep bulunmamaktadır. Firmamız aracılığıyla bizler tüm işlemlerinizi sizler adına adım adım yapmaktayız. Ayrıca kafanıza takılan tüm sorular için de telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan ve Seyahat imkanı

Bulgaristan Balkanlar bölgesinde yer alan kozmopolit bir devlet olmaktadır. Yani bünyesinde hemen her ırktan insanları barındırır. Bunun yanında bir Avrupa devletidir. Hal böyle olunca da Bulgaristan ve diğer birçok devlet birbirleri ile seyahat anlaşması imzalamaktadır.
Bulgaristan bir AB üyesi devlet olarak Bulgaristan Vatandaşları ‘nın seyahat edebilmelerine imkan tanıyan ve tanımak zorunda olan bir devlet olmaktadır.

Bulgaristan ve Vize

Her bir hizmetimiz için gerekli tüm yetkinlikleri bünyesinde barındıran uzman bir kadro ile çalışmaktayız. Hem Türkiye de hem de Bulgaristan da uzman kadromuz ve gerekli bağlantılarımız bulunur. Nitekim yabancı devletler ile olan ilişkiler uzmanlık ve danışmanlık gerektirir.

 

Diğer Yazılarımızı okumak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Firmamızın Göçmenlere Sağladığı Hizmetler

Göçmen olan vatandaşlara bulgaristanvatandas.com sitemiz üzerinden hizmetimiz devam etmektedir. Bulgaristan vatandaşlığını geri almak isteyen vatandaşlar isterlerse ofisimizi ziyaret edip danışmanlık hizmeti alabilirler. Göçmen statüsünde olan vatandaşların her türlü vize işlemlerini yapmaktayız. Oturma izinlerini almaları için titizlikle firma olarak hizmet vermekteyiz. Çalışan kişiler içi sigorta hizmetlerimiz mevcuttur. Evlenmek isteyen göçmen vatandaşlar için evlilik için gerekli olan evrakları hazırlamalarına yardımcı olmaktayız. Göçmenlere sağladığımız diğer hizmetler içerisinde oturma izni olanların oturma iznini uzatmalarında bulgaristanvatandas.com firması olarak yardım ediyoruz.

 

 

Bulgaristan

Sizin de Bulgaristan Vatandaşlığınız veya Oturum İzniniz olsun istiyorsanız Mesajınızı Bırakın Sizi Arayalım !

  Yazar: BulgaristanVatandas.com

  Bir cevap yazın

  Call Now Button
  ×
  İletişim Formu
  ×WhatsApp Destek