fbpx
Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30
Tel & Fax +90 (850) 304 79 69
Mobil +90 (541) 975 29 89
Bulgaristan: +90 (541) 975 29 89
Lüleburgaz Ofis : +90 (288) 417 29 80
 • Yayınlayan: BulgaristanVatandas.com

Eşimden Bulgaristan Vatandaşlığı Alabilir Miyim?

Eş dolayısı ile Bulgaristan’da vatandaşlık alınabilir. Çocukların ve evli eşlerin birlikte aynı ülkede yaşamak amacıyla talepte bulunduğu oturum iznine Bulgaristan aile birleşimi vizesi adı verilir. İki şekilde aile birleşimi olabilir. Birinci aile birleşimi, Bulgaristan vatandaşı eş ile yapılmış evlilik yolu ile oturum izni alma durumudur.

İkinci birleşim, ailenin ve çocukların bir arada yaşayabilmek için yanına alınması durumudur. Yani bir Türk vatandaşı ile Bulgar vatandaşı olan kişinin evlenmesi durumundan dolayı eşe bağlı olarak oturum izni isteme hakkına sahip olmasıdır. Fakat oturum izninin talep edilebilmesi için evlenmiş çiftlerin aynı zamanda Bulgar bir evlilik cüzdanını da alması gereklidir.

Vatandaşlık alma konusunda, oturum izni için ne gibi şartlar olduğu, ayrı ülkelerde bulunan ailelerin buluşmasına, evlilik ve doğum gibi durumların bildirilmesinde, vize işlemlerinde ve şirket kurulumlarında yardımcı olunur. Kafanıza takılan her türlü soru için doğru yönlendirmeler yapılır.

Bulgaristan Oturumu Nasıl Alınır?

Uzun süreli olarak ikamet edecek kişiler ilk önce, Bulgaristan D vize başvurusu yapmalıdır. D vize, Bulgaristan’da 3 aydan uzun ikamet olanağı sunan bir vizedir. Oturum izni için ilk şart D vizenin alınmasıdır. Prosedürlerin ne olduğu ile ilgili gerekli yardımı firmamız sunmaktadır. Çünkü başvuru koşulları hangi amaçla oturum izni alınacağı konusunda değişiklikler gösterir.

Bulgaristan Vatandaşı Nasıl Olunur?

Bulgaristan vatandaşı olmak için çeşitlik şartların yerine getirilmesi gerekir.

Bulgaristan vatandaşı olmak için şartlar şu şekildedir;

 • Başvuru yapan kişinin Bulgaristan’da ya da Türkiye’de bir suçtan dolayı hüküm yememiş olmalıdır.
 • Başvuru yapan kişinin anne veya babası Bulgar vatandaşı değil ise bu kişinin 18 yaşından büyük olması istenir.
 • Bulgaristan’a gittiği zaman kendi geçimini sağlamak için bir işi olmalıdır.

Her başvuruda mecburi bir şart olmasa da Bulgar dilini bildiğini gösteren belgeye sahip olmak da önemli bir detaydır.

Bulgaristan Vatandaşlarının Hakları Nelerdir?

Bir kişi etnik köken bakımından Bulgar ise, ülkede belirlenmiş olan ikamet ve dil şartına bakılmaz. Anne ya da babası Bulgar olan kişiler onlar üzerinden vatandaşlık başvurusu yapabilirler.

bulgaristanvatandas.com ülkenin resmi internet adresi değildir. Konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuş bir internet sitesidir.

Bulgaristanvatandas sitesi olarak Bulgaristan vatandaşlığı ve oturum alma konularında sizlere en doğru bilgileri sunarak vatandaşlık ve oturum konularında rehberlik hizmeti vermekteyiz. Vatandaşlık ve oturum alma ile ilgili her konu da sizlere doğru bilgi paylaşımında bulunmak için kurulmuş olan web sitemiz sayesindevatandaşlık ve oturum başvurusu sürecinizde profesyonel destek almış olacaksınız.

Sizin de Bulgaristan Vatandaşlığınız veya Oturum İzniniz olsun istiyorsanız Mesajınızı Bırakın Sizi Arayalım !

  Yazar: BulgaristanVatandas.com

  Bir cevap yazın

  2 yorum

  Call Now Button
  ×
  İletişim Formu
  ×WhatsApp Destek