fbpx
Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30
Tel & Fax +90 (850) 304 79 69
Mobil +90 (541) 975 29 89
Bulgaristan: +90 (541) 975 29 89
Lüleburgaz Ofis : +90 (288) 417 29 80

Bulgaristan'dan Doğum Belgesi Nasıl Alınır?

 • Yayınlayan: BulgaristanVatandas.com
Bulgaristan Vatandaşlığına Nasıl Başvurulur?

Bulgaristan Doğum Belgesi Nasıl Alınır?

İçinde bulunduğumuz coğrafya çok yönlü ve iç içe geçmiş bir alan olmaktadır. Nitekim uzun yıllar Anadolu ve Balkanlar Osmanlı İmparatorluğu tarafından bir arada yönetilmiştir. Bu birliktelik neticesinde ortaya iç içe geçmiş olan kültürler ve yaşamlar çıkmıştır. Osmanlı döneminde birçok Anadolu insanı balkanlara yerleştirilmiştir.Bulgaristan doğum belgesi alarak vatandaşlığa ilk adımı atmış oluruz.

Bu durum uzun yıllar devam etmiştir ve neticede Balkanlar bir Türk diyarı yapılmak istenmiştir. Son dönemlerinde Balkanlar da yaşanan sıkıntılar neticesinde burada yaşayan insanlarımız Bulgar vatandaşı olmalarına rağmen göç ettirilmişlerdir. Ancak sonraki süreçlerde hukukun devreye girmesi ile Bulgar devleti bu kişilere bu hakları tanımıştır.

Nitekim Bulgaristan devletinin kuruluşu bir Türk karşılığı olarak yapılmıştır. Yani Bulgaristan’ın ötekisi Türkiye olmuştur. Bu geçmişte nefret söylemlerini ve olumsuz durumları beraberinde getirmiştir. Ancak günümüz de bu anlayış değişmiştir. 90’ların başlarında ülkemize milyonlarca Türk kökenli Bulgar vatandaşı gelmiştir.

Kimisi orada doğmuştur. Nitekim gelişen sistemler ve diyaloglar neticesinde bugün ülkemizde yaşayan fakat Bulgar doğumlu olan soydaşlarımız haklarını talep edebilecek konuma gelmişlerdir. Üzerinde en çok durulan konu ise Bulgaristan’dan doğum belgesi nasıl alınır? konusu olmaktadır.

Bulgar Doğum Belgesi

Bulgaristan da yenilen anlayış ile bazı haklar artık uygulanabilir hale gelmiştir. Bu haklardan bir tanesi de doğum belgesi olmaktadır. Bulgaristan’dan doğum belgesi alınması için Türkiye de ve Bulgaristan da yapılması gereken işlemler vardır.

Türkiye'de Yapılması Gerekenler

İlk etapta Türkiye doğumlu olan çocuğa anne ve babasından dolayı Bulgar doğum belgesi alınabilmesi için;

 • Doğum kayıt örneği
 • Anne ve babanın Bulgar evlilik kaydı
 • Nüfus kayıt örneği
 • İsim denklik belgesi
 • Ebeveynlerin kimlik fotokopisi
 • Evrak tercümesi
 • Sonuncu olarak belgelerin Bulgaristan Adalet Bakanlığına yollanması gibi işlemler yapılmalıdır.

Bulgaristan'da Yapılması Gerekenler

 • Bulgaristan da nüfusa kayıtlı olunan ilçeye gidilmesi gerekir.
 • Ardından Bulgar Adalet Bakanlığına başvurulur. Kimlik numarası için.
 • Sonuçta doğum belgesi verilir. Ardından Bulgaristan İçişleri Bakanlığına pasaport için başvuru yapılır.

Bu işlemler neticesinde hedef tamamlanmış olur.

Bulgaristan

Bulgaristan Doğum Belgesi

Ülkemizde Bulgaristan’dan göçe zorlanmış ve birçok hakları askıya alınmış milyonlarca soydaşımız bulunur. Bu soydaşlarımız zaman içinde unutturulan haklarına Bulgaristan’ın AB’ye üye olması ve bu birliğe entegre olmasına yönelik yaptığı yeni hamleler ile tekrar kavuşma hakkına sahip olmaktadır.Bulgaristan vatandaş sitesi olarak verdiğimiz hizmetler ile bu konuda herkese yardımcı olmaktayız ve yüksek başarı oranımız ile aranan adres olmaktayız. Bulgaristan vatandaş sitesi olarak bünyemizde birçok hizmeti bulundururuz.

Bu hizmetlerimiz;

 • Vatandaşlık hizmetleri
 • Oturum hizmetleri
 • Aile birleşimi hizmeti
 • Doğum ve evlilik bildirimi
 • Vize işlemleri
 • Şirket kurulumu olarak belirlenmiştir.

 

Her bir hizmetimiz için gerekli tüm yetkinlikleri bünyesinde barındıran uzman bir kadro ile çalışmaktayız. Hem Türkiye de hem de Bulgaristan da uzman kadromuz ve gerekli bağlantılarımız bulunur. Nitekim yabancı devletler ile olan ilişkiler uzmanlık ve danışmanlık gerektirir.

Bu konuda en ufak hata pahalıya mal olabilir. İşte tüm bu konularda biz Bulgaristan Vatandaş sitesi ve kuruluşu olarak aracı bir rol oynamaktayız. Bulgaristan gibi bir devlette devlet işleri her zaman yavaş ilerler. Evrak işleriyle çok fazla uğraşmamanız adına ve gerekli bağlantılarımız sayesinde en uygun ve hızlı hizmeti sunarız.

Bulgaristan

Sizin de Bulgaristan Vatandaşlığınız veya Oturum İzniniz olsun istiyorsanız Mesajınızı Bırakın Sizi Arayalım !

  Yazar: BulgaristanVatandas.com

  Bir cevap yazın

  Call Now Button
  ×
  İletişim Formu
  ×WhatsApp Destek