fbpx
Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30
Tel & Fax +90 (850) 304 79 69
Mobil +90 (541) 975 29 89
Bulgaristan: +90 (541) 975 29 89
Lüleburgaz Ofis : +90 (288) 417 29 80

Bulgaristan Vatandaşlığı geri alma prosedürleri nelerdir ?

 • Yayınlayan: BulgaristanVatandas.com
bulgaristan vatandaşlığı

Bulgaristan Vatandaşlığı Alma Kriterleri

Firmamız aracılığı ile Bulgaristan vatandaşlığını geri almak mümkündür. Bulgaristan vatandaşlığı ‘nı geri almak isteyen için bir takım kriterler bulunur.

Bu kriterleri kısaca şöyle sayabiliriz;

 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Bulgaristan’dan alınan Doğum Belgesi
 • Göç ettiğinizi gösteren Muhacir belgesi yazı

 

Yukarıda saymış olduğumuz bazı kriterler dışında birkaç tane daha farklı kriterler bulunmaktadır. Nüfus kayıt örneği ve T.C Vatandaşı pasaportunuz gibi.

Bulgaristan Vatandaşlığını Almak İçin Merak Edilen Sorular

Bulgaristan vatandaşlığını almak için insanların bilmediği birçok sorular vardır.

Bu sorular şu şekilde cevap beklemektedir;

 • Kimler vatandaşlığı geri almak için başvuru yapabiliyor?
 • Normal bir vatandaş olmaktan farkı nedir. Bulgaristan vatandaşlığı ne işe yarar
 • Oturum izni almak zorunda mıyım?
 • Oturum izni almam gerekirse Bulgaristan da oturmam gerekiyor mu, gibi sorular insanlar tarafından sıkça sorulmaktadır.

 

Bu soruların cevabını firmamız sizi bilgilendirerek yapmaktadır.

Bulgaristan Vatandaşlığını Almak İçin Kimlerin Hakkı Bulunur?

Daha önce Bulgaristan’da doğup ve Bulgaristan vatandaşı olup Türkiye’ye göç eden göçmenler Bulgaristan vatandaşlığını geri almaya hakları vardır. Bu göç eden kişilere bulgaristanvatandas.com firması olarak yardımcı olup danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Firmamız bütün yasal işlemler doğrultusunda sizlere hizmet vermektedir. Bulgaristan Vatandaşlığınızı geri almanız için gerekli olan kriterlere uygun olmanız yeterlidir.

Firmamızın Göçmenlere Sağladığı Hizmetler

Göçmen olan vatandaşlara bulgaristanvatandas.com sitemiz üzerinden hizmetimiz devam etmektedir. Bulgaristan vatandaşlığını geri almak isteyen vatandaşlar isterlerse ofisimizi ziyaret edip danışmanlık hizmeti alabilirler. Göçmen statüsünde olan vatandaşların her türlü vize işlemlerini yapmaktayız. Oturma izinlerini almaları için titizlikle firma olarak hizmet vermekteyiz. Çalışan kişiler içi sigorta hizmetlerimiz mevcuttur. Evlenmek isteyen göçmen vatandaşlar için evlilik için gerekli olan evrakları hazırlamalarına yardımcı olmaktayız. Göçmenlere sağladığımız diğer hizmetler içerisinde oturma izni olanların oturma iznini uzatmalarında bulgaristanvatandas.com firması olarak yardım ediyoruz.

 

 

Bulgaristan

Sizin de Bulgaristan Vatandaşlığınız veya Oturum İzniniz olsun istiyorsanız Mesajınızı Bırakın Sizi Arayalım !

  Yazar: BulgaristanVatandas.com

  Bir cevap yazın

  2 yorum

  • Oğuz adaş

   Selam Annem 1951 yılında Bulgaristan’dan 11 yaşında göç etmiş. Doğum belgesini bulduk. Bulgaristan iç işleri bakanlığına yazıldı. Vatandaş değildir. Yazısı geldi. Bu olay üzerinden 2-3 sene geçti. Bize 5-7 yıllık süreçten bahsettiler. Bu işin daha kısa yolu yok mu?

   • BulgaristanVatandas.com

    Merhaba Oğuz Bey, Öncelikle Annenizin yaşadığını varsayarak yorumunuza cevap vereceğiz.Vatandaş değildir sertifikası 1 yıl geçerliliğe sahiptir.Üzerinden 2-3 sene geçtiğini söylediğiniz için geçerliliği bitmiştir.Tekrar Vatandaşlık sorgulamasının yapılıp Vatandaş Değildir Sertifikası elinize alınarak. D vize alınması ve ardından Oturum başvurusu yapılması gerekir. 3 yıl sonra Vatandaşlık hakkını kendisi geri alabilir. Ardından çocukları da bu haktan yararlanabilir.Aklınıza takılan her türlü soruyu iletişim formundan bize iletebilirsiniz.Aynı zamanda bu işlemlerin Danışmanlık hizmetini de vermekteyiz. 08503047969 Telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

  Call Now Button
  ×
  İletişim Formu
  ×WhatsApp Destek